جشن‌عبادت‌و‌بندگی‌پایه‌۸

2034 بازدید

صالحین نیوز : در نظام تربیت ، یکی از اقدامات برای آشنایی نوجوانان با راه و رسم زندگی معنوی برگزاری جشن تکلیف است، برنامه‌ای که آغازگر یک حرکت منسجم برای گام برداشتن در مسیر ارزش‌های دینی و معنوی محسوب می‌شود. در این برنامه تربیتی برای نسل آینده‌ساز آموخته‌های دینی تبیین و دستورات الهی تشریح می‌شود براین اساس آنچه را خداوند بر انسان واجب ساخته و از ما خواسته است باید عمل کرد. در فرهنگ کهن ایرانی برای هر عید یا هر مناسبت خوب که از طرف پروردگار، نعمتی به ما رسیده باشد، جشن می‌گیریم تا بدین وسیله سپاسگزاری و شکر و شادی خودمان را نشان دهیم که جشن تکلیف یکی از این عید و جشن هاست.

سید ابن طاووس از محدثین بزرگ شیعه نخستین کسی بوده که برای فرزند خود جشن تکلیف برگزار کرده و در این‌باره نوشته است: «سزاوار چنین است که روز تشرف به شرف تکلیف را از بزرگ‌ترین عیدها قرار دهد، زیرا آن، اصل و اساس تمام عید هاست، هم در دنیا و هم در آخرت، و سایر عیدها فرع آن هستند. پس باید تاریخ این روز را حفظ کرده و وقت و ساعت تشرف به تکلیف را ضبط کند که هر سال در چنین روزی به شکر و ثنای مالک ارحم‌الراحمین و مدح بارگاه فراگیر او قیام کرده و به وظیفه عبودیت و بندگی بپردازد و به اهل حاجت و بینوایان صدقه دهد، چنان‌که شایسته ایام سرور و بشارت‌ها و عیدهاست».
در این راستا و با هدف نهادینه کردن فرهنگ نماز و آغازی معنوی در برقراری ارتباط با خدای متعال همانند سال های گذشته مراسم جشن عبادت و بندگی با حضور بچه های پایه هشتم صالحین و خانواده محترمشان و بازدید از نمایشگاه چراغ راهنما (کارگاه آموزشی جشن تکلیف) و سپس برگزاری نماز جماعت و جشن بزرگ عبادت و بندگی در حسنیه مرحومین همدانیان برگزارشد.

در ادامه مطلب می توانید گزارش تصویری همراه با کلیپی از این مراسم پرفیض را ملاحظه بفرمایید.

با تشکر از آقای میردامادی برای ارسال کلیپ


آیا این مطلب را می پسندید؟
https://salehind1.ir/?p=12163
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد جشن‌عبادت‌و‌بندگی‌پایه‌۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.